10 sposobów wspierania kariery małżonka

W tym artykule

  • Dziesięć sposobów na wsparcie kariery małżonka
  • Jak poradzić sobie z małżonkiem, który nie wspiera Twojej kariery
  • FAQ
  • Wynos

Istnieje wiele części twojego małżeństwa, aby dowiedzieć się, negocjować i poruszać. Jednym z najważniejszych i często branych za coś oczywistego, jest twoja kariera. Potężne jest bycie osobą lub parą, która jest zamierzona w tworzeniu wizji i ustalanie celów dla swojej kariery.

Zauważono, że ambitnych ludzi pociąga za innych ambitnych ludzi. Dlaczego? Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej.

Dziesięć sposobów na wsparcie kariery małżonka

Oto dziesięć kluczowych rzeczy, które możesz zrobić, aby wesprzeć się w swojej karierze w ramach zdrowego, kochającego małżeństwa.

1. Komunikować, komunikować się i komunikować

Drogi mentor trenerski, Brandon Smith, mówi, że przy braku komunikacji ludzie to wymyślą, a kiedy to wymyślą, zwykle nie jest to dobre.

Więc jeśli nie chcesz, aby twój małżonek to nadrobił to, musisz być gotów komunikować się na wszystkie sprawy serca, w tym karierę.

Jakie są twoje krótko- i długoterminowe cele zawodowe? Jeśli sam ich nie znasz, pracuj z trenerem kariery, aby je rozgryźć, a następnie poinformuj partnera, jakie są, aby mógł ci wspierać sukces w karierze.

Powiązane czytanie: 8 niezbędnych wskazówek dotyczących komunikacji i połączenia się z partnerem

2. Poznaj transakcje ofert

Musisz wiedzieć, gdzie narysować przysłowiową linię w piasku na kilku obszarach związanych z pracą. Zastanów się nad tym, zanim się przedstawią i potencjalnie stworzą rozłam w swoim związku. Oto kilka pytań, które należy rozważyć, aby pomóc Ci określić swoje wyłączniki umowy.

Ile podróży możesz żyć dla siebie i swojego partnera?

Czy któryś z was musi być nieobecny przez dłuższy czas?

Jeśli promocja lub nowa praca wymaga przeprowadzki, czy możesz i czy Twoja kariera może być kompatybilna z tym ruchem?

Jeśli nie, czy jesteś otwarty na życie w osobnych miejscach przez czas ze względu na twoje cele zawodowe?

Przeprowadzka się na karierę mojego męża - czy to dobry pomysł? Zastanów się nad tym.

Czy jasne, ile czasu spędzonego w pracy jest za dużo?

Czy obchodzi cię, czy twój małżonek zarabia więcej lub ma lepsze zalety pracy?

Musisz wyjaśnić te odpowiedzi jako para!

3. Podziel się zadaniami gospodarstw domowych

Jeśli tego nie zrobisz, zawarć pokój z potrzebą złamania tradycyjnych ról płciowych i ustalenie, kto robi to, co najlepiej. Jeśli jeden jest świetny w kuchni, a drugi uwielbia robić trawnik, wygodnie przełamać normy tego, kto robi to.

Chociaż możemy mieć to wszystko, zwykle jest tak, że możemy mieć tylko trochę.

Jakie praktyki wprowadzisz, aby wesprzeć zadania gospodarstwa domowego bez żadnej niechęci do budowania tego stosu naczyń w zlewie lub tylnym trawniku, który wymknął się spod kontroli?

Zastanów się nad stworzeniem realistycznego podziału siły roboczej i outsourcingu w celu uzyskania pomocy w tyle, ile potrzeba. Nie ma wstydu, aby uzyskać profesjonalną pomoc w tym obszarze, aby wspierać zdrowe małżeństwo, które honoruje wymagania kariery.

4. Planowanie rodziny

Dla osób z dziećmi lub którzy chcieliby mieć dzieci, bądź celowy w tym, jak będziesz się wspierać z dziećmi dodanymi do obrazu. Zadanie następujących pytań jest niezbędne przy wsparciu kariery małżonka.

Czy jeden lub oboje zabierzesz rodzinny odejście lub przestanie na chwilę współpracować?

Jeśli nie, kariery decydują o tym, że zatrudniasz, aby poradzić sobie ze wszystkim, co wiąże się z życiem rodzinnym?

5. Bądź zwinny

Rzeczy poza twoją kontrolą z pewnością zmieni się w pracy. Bądź wystarczająco elastyczny, aby Twoje partnerstwo w domu mogło wytrzymać obsługę wszelkich zmian. Czasami jeden z was musi zwrócić większą uwagę na pracę.

Być w stanie poradzić sobie z tym i nie brać go osobiście podczas wspierania małżonka lub partnera w radzeniu sobie z zmianami. W karierze będzie się odpłynąć i przepływać i musisz być zwinny, aby wspierać się przez fale, gdy nadejdą.

6. Świętować

Świętuj małe i wielkie sukcesy - bardzo ekspresyjny sposób na wsparcie kariery małżonka.

Twój małżonek otrzymał podwyżkę lub promocję?

Rozwiązałeś wyzwanie w pracy lub wymyśliłeś, jak poradzić sobie z tym trudnym szefem lub współpracownikiem?

Świetnie! Świętować! Znajdź sposoby, aby poczuć się wyjątkowo i doceniani za swoje sukcesy. Może to fajna randka. Może to być przemyślana odręczna notatka, która ma chwalę dla małżonka.

Zrób coś, co pokazuje, jak się pojawiają i odnoszą sukcesy w swojej karierze.

Powiązane czytanie: 15 Kamienie milowe, które warto świętować

7. Spraw, że czują się bezpiecznie

Często małżonek staje się nie wspierający twojej kariery, gdy widzą, że jesteś praktycznie żonaty z pracą i jest tylko dodatkowym akcesorium do twojego życia. Zaczynają czuć się niepewnie i niebezpieczne w związku.

Podziel się radościami i wyzwaniami swojej kariery z małżonkiem. Często spędzamy więcej czasu w pracy niż gdziekolwiek indziej. Upewnij się, że twój partner ma jasne pojęcie o tym, co robisz, gdy jesteś osobno przez cały ten czas.

8. Wiedz, kiedy zdjąć wszystko z talerza

Chociaż możesz podzielić obowiązki dzieci i gospodarstwa domowego w równym stopniu i uczciwe, czasami twój małżon.

W tamtych czasach powinieneś wiedzieć, kiedy musisz przejąć całkowitą szarżę i pozwolić im się trochę zrelaksować. Twój partner powinien być w stanie zrobić to samo dla Ciebie, gdy pojawi się potrzeba.

9. Słuchać

Wasza dwójka może pochodzić z zupełnie różnych profesjonalnych środowisk. To, o czym chcą rozmawiać, nie jest związane z pracą, ale o ludziach w pracy lub tego, jak czują się w pracy.

Czasami jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, aby wesprzeć karierę małżonka, jest ich słuchanie. Zaoferuj im ucho, a nie rozwiązanie. Po prostu próbują odpowiedzieć i chcą to zrobić z kimś zaufanym.

10. Zachęć ich

Cokolwiek to jest, upewnij się, że zachęcasz do małżonka, czy wychodzi z ich kolegami, aby zbudować lepszą więź, starając się być lepszym w tym, co robią, czy coś tak prostego, jak pokazanie się jak ich najlepsze ja w pracy.

Dawanie im niewielkich wybuchów zachęty może wydawać się dużym wsparciem ze strony partnera.

Jak poradzić sobie z małżonkiem, który nie wspiera Twojej kariery

Jeśli czułeś: „Mój mąż nie popiera mojej kariery” lub „Moja żona nie popiera mojej kariery”, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy twój małżonek nie wspiera twojej kariery.

1. Wyjaśnij, co robisz

Niezależnie od tego, czy twój małżonek, czy ktokolwiek wspiera twoją karierę, musisz wyjaśnić, co robisz i co chcesz zrobić. Wyznaczanie celów i planów kariery prawdopodobnie sprawi, że inni ludzie również o tobie są pewni.

2. Nie próbuj kogoś przekonać

Jeśli twój małżonek nie widzi wartości wspierania Twojej kariery, nie musisz ich przekonać. Jeśli to zrobisz, twoja własna wartość prawdopodobnie trafi, gdy nie możesz ich przekonać.

Możesz zacząć kwestionować swoje umiejętności i zastanawiać się, czy jesteś wystarczająco dobry, aby być obsługiwanym.

Powiązane czytanie: Jak przekonać kogoś, by poszedł na terapię

3. Priorytetyzuj swoją karierę

Możesz być na etapie, w którym ważne jest ustalenie priorytetów swojej kariery. Jeśli tak, to niezależnie od jego wsparcia lub jego braku, upewnij się, że masz priorytet numer jeden. Twój partner zrozumie, kiedy będą musieli.

4. Nie ryzykuj wszystkiego

Tylko dlatego, że twój partner nie popiera Twojej kariery, nie oznacza to, że musisz ryzykować wszystko, aby. Zważyć ryzyko i weź obliczone. Pozostaw tylko zadanie, aby przejść do drugiego z odpowiednią myślą.

Podobnie nie walcz przeciwko swojej rodzinie, ale staraj się, aby zrozumieli wartość, jaką dla ciebie utrzymuje.

Powiązane czytanie: Czy relacje otwarte są warte ryzyka?

5. Poszukaj pomocy

Trener kariery, paruje poradnictwo, a nawet oba mogą pomóc w poruszaniu się po tej podróży, gdy jesteś pasjonatem kariery, ale twój partner cię nie wspiera.

Czasami przyjmowanie perspektywy profesjonalisty może pomóc ci lepiej zrozumieć sytuację i działać odpowiednio.

FAQ

Jak wspierać mojego partnera podczas zmiany kariery?

Aby wesprzeć zmianę kariery małżonka, upewnij się, że:

  • Porozmawiaj z nimi o tym, dlaczego czują potrzebę dokonania zmiany
  • Pomóż im zrozumieć, dlaczego pozostawienie ich obecnej roli lub pracy jest ważne dla ich wzrostu
  • Finanse rozmów - upewnij się, że masz wystarczająco dużo, aby utrzymać się w trudnej łatce, którą przełącznik kariery może przenieść twoją rodzinę pod względem pieniędzy
  • Bądź zachęcający i wspierający
  • Pomóż im znaleźć odpowiednie możliwości

Wynos

Nie bądź kolejną statystyką rozwodową! Dzięki celowości, elastyczności i komunikacji możesz mieć zdrowe małżeństwo i udane kariery, które pozwalają być radosnymi ludźmi żyjącymi razem twoimi marzeniami.